Pompy ciepła


Domowa pompa ciepła woda powietrze Daikin Altherma to kompletny system ogrzewania,
chłodzenia domu i podgrzewania wody użytkowej oparty na technologii pomp ciepła.

 

Systemy energooszczędnych urządzeń Daikin Altherma to innowacyjna gama pomp ciepła – powietrze-woda, zaprojektowana aby zapewnić kompleksową obsługę i komfort w twoim domu przez cały rok. Doskonale sprawdza się także do zapewnienia ciepłej wody użytkowej. Co więcej, dobrze przemyślany system jest w stanie również chłodzić budynek latem. Pompy ciepła pozwalają na wykorzystanie zasobów naturalnych, a tym samym możliwość energooszczędnego ogrzewania i chłodzenia oraz obniżoną emisję dwutlenku węgla.

 

Intuicyjne sterowanie i uruchomienie

 • Połączone działanie sterownika z nastawą zależną od pogody Daikin Altherma oraz sprężarki inwerterowej maksymalizuje efektywność Daikin Altherma 3 na czynnik R-32 w każdej temperaturze zewnętrznej, zapewniając stałą temperaturę w budynku.
 • Aby na bieżąco kontrolować temperaturę w budynku, ustawienia można zmieniać z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji Daikin Online Controller. Ten sterownik online pozwala regulować poziom komfortu w budynku i dostosowywać go do indywidualnych potrzeb jednocześnie pomagając w osiągnięciu wyższej efektywności energetycznej. Typoszereg pomp ciepła Daikin Altherma 3 na R-32 można także w pełni zintegrować z innymi domowymi systemami sterowania.
 • Zintegrowany kolorowy interfejs o wysokiej rozdzielczości.
 • Szybki kreator umożliwia uruchomienie w maksymalnie 9 prostych krokach.
 • Konfigurację można przeprowadzić zdalnie i wgrać później do urządzenia po zakończeniu instalacji.
 

Wysokie parametry pracy

 • Oferując temperatury zasilania aż do 65°C z dużą wydajnością, Daikin Altherma 3 na R-32 nadaje się do pracy zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikami oraz gwarantuje pracę aż do -25°C, zapewniając niezawodne działanie nawet w najzimniejszym klimacie.
 • Optymalna kombinacja technologii Bluevolution oferuje najwyższe parametry pracy:
  1. efektywność sezonowa aż do A+++
  2. efektywność ogrzewania aż do COP na poziomie 5,1(w temp. 7°C/35°C)
  3. efektywność ciepłej wody użytkowej aż do COP na poziomie 3,3 (EN16147)
 • Rozwiązanie dostępne w typoszeregu 4, 6 i 8 kW.